Dle novely zákona o zaměstnanosti (zákon č. 435/2004 Sb.) platí od 1. ledna 2011 následující zásadní změny zákona o zaměstnanosti:

- Uchazeč, který se zaregistruje na Úřad práce v roce 2011 a dostal zákonné (tříměsíční) odstupné, nebude mít nárok na podporu. Podpora se začne vyplácet až poté, co doběhne výplata odstupného.

- Pokud zaměstnanec ukončí zaměstnání z vlastního podnětu bez vážného důvodu dohodou, bude mít nárok na podporu jen ve výši 45% své průměrné čisté měsíční mzdy z posledního zaměstnání (a ne ve výši 65%, jak bylo dříve).

- Uchazeč o práci, který pobírá podporu v nezaměstnanosti, nebude již mít možnost si přivydělat. Doposud bylo možno si k vyplácené podpoře ještě vydělat částku do výše poloviny minimální mzdy (zhruba 4.000 Kč měsíčně).

Takže, prý se od ledna "zpřísňují podmínky" pro vyplácení podpor v nezaměstnanosti. Hahaha, já bych spíše řekl, že se mění podmínky ve prospěch státu a ne, že se JEN "zpřísňují". Možná by stálo za to současně také změnit i podmínky placení SP, kde jsou zahrnuty i povinné odvody na podporu nezaměstnanosti, kterou pracující odvádějí povinně státu. PAK by to teprve bylo fér pro obě strany! :-)

0 comments

Okomentovat