Když jsem nezaměstnaný a marně hledám práci, tak nemůžu nic najít, nikdo mi ani neodpovídá na mé žádosti o práci, ať se snažím, jak chci, ať mám kvalitní životopis nebo zasílám sebelepší průvodní dopis, ať hledám práci všude možně a zkouším jakékoliv způsoby.

Dnes, když pracuji jako OSVČ na kontrakt u zahraniční firmy a vydělávám 100 tisíc měsíčně, když zakládám firmu v cizině a plánuji, jak zaměstnám nové pracovníky, tak dostávám každý den několik nabídek na práci. No není tohle paradox? Nemám na nic čas, jsem plně vytížen pracovními povinnostmi a navíc připravuji podnikání s plánovaným obratem několika milionů, no a budu konečně dostávat nabídky na práci, kterou jsem před pár měsíci nemohl sehnat?

Fakt, je to nějaké podivné na pracovním trhu!?!


Z nezaměstnaného podnikatelem...

Na začátku roku jsem byl registrován na Úřadu práce a několik měsíců dostával podporu v nezaměstnanosti. Stát za mne platil SP i ZP, marně jsem pár měsíců hledal práci a přemýšlel, co budu vlastně v životě dělat. Jen díky rodině jsem se z toho marného hledání práce psychicky nezhroutil, začal jsem asi nějak více přemýšlet o smyslu života a o tom, co má v životě opravdu cenu. No a ono se náhle zadařilo.

Čím to bylo? Byla to nějaká má snaha najít si práci? Byla to připravenost nebo otevřenost novým nabídkám? Měl jsem jen blbé štěstí?

Nevím. Asi nějaká konstelace hvězd nebo obyčejné štěstí, že jsem byl objeven jednou firmou, která mi nabídla práci, kde jsem se mohl něco nového naučit, kde jsem se ale také zase moc nepředřel a měl plno času na vymýšlení dalších ptákovin, kdy dnes si můžu třeba zakládat firmu v UK a plánuji, že budu zaměstnávat další lidi.

Pracovní nabídky, co dnes dostávám, díky mým starým inzerátům a životopisům na internetu, můžu dnes odmítat, ale stejně stále přemýšlím, co stojí za všemi těmi šancemi, které dostáváme, které nás minou a kterých nevyužijeme třeba jen proto, že jsme nebyli ve správnou dobu na správném místě, že jsme třeba jen měli špatný životopis nebo průvodní dopis, že si nás jen někdo nevšimnul.

Celý život je složen jen z otázek, na které většinou neznáme odpovědi. Já se ale budu snažit zde stále publikovat alespoň nějaké poznatky, na které jsem při hledání práce přišel. Myslím si totiž, že člověk se má snažit vrátit světu alespoň trochu toho štěstí, kterého se mu dostalo.

Veselé vánoční svátky všem, hodně štěstí při hledání práce a hodně sil do života!

0 comments

Okomentovat