NezaměstnaníPoslední den roku 2010 očekávají Úřady práce v celé ČR nával lidí bez práce, neboť je to poslední šance registrovat se do evidence nezaměstnaných podle stávajícího zákona o zaměstnanosti, který se mění od 1.1.2011.

Kdo se registruje na ÚP ještě v prosinci 2010, bude mít nárok na podporu, i když dostane zákonné (tříměsíční) odstupné od bývalého zaměstnavatele, jinak nebude mít po dobu tří měsíců na podporu nárok. Kdo podal sám výpověď nebo odešel dohodou, tak bude dostávat nižší podporu v nezaměstnanosti. Navíc, nikdo z registrovaných nezaměstnaných si již nebude moci k podpoře brigádně přivydělávat.

Komentář k těm změnám zákona o zaměstnanosti si nechám na příště, ale nemyslím si, že jsou nějaké systémové a něco řeší. Vše se dá nějak obcházet a je mi jen líto, že ouřadové nejsou schopni připravit něco systémového a jen takhle plácají vodu nekoncepčními řešeními.

Tak ale nějak nevím, proč by měly být na Úřadech práce fronty zrovna na Silvestra, neboť komu pracovní poměr skončí zrovna 31.12., tak se stejně nemůže na ÚP registrovat dříve, jak 3.1.2011 a bude pro něj platit již nový zákon. No a komu pracovní poměr skončil dříve, tak už snad evidovaný je a nenechával to na poslední chvíli. Výjimkou by snad mohl být někdo, kdo si chytře nechal ukončit pracovní poměr již k 30.12.

Silvestrovské doplnění:

Tak zrovna jsem četl zprávu, že to přesně takhle plno lidí udělalo: "Spousta lidí se totiž dohodla se zaměstnavatelem, aby jim pracovní poměr ukončil už k 30., a ne až k 31. prosinci. To jim umožní se zaregistrovat ještě letos..." :-)

Více také - Co vyžaduje registrace na Úřadu práce

0 comments

Okomentovat