29.10.2010

České domácnosti přečkaly krizi a začínají se více zadlužovat
V souvislosti s příznivými výhledy na vývoj tuzemské ekonomiky se české domácnosti po období krize opět přestávají obávat finančních závazků. Dluhy českých domácností u bank a finančních institucí se během září zvýšily o více než 5,92 miliardy korun na 1,028 bilionu korun. (celý článek)

27.10.2010

Firmy opět hledají IT specialisty
Počet uchazečů o práci v IT vzrostl meziročně o 13 procent, zároveň se proti loňsku výrazně zlepšily možnosti jejich uplatnění. Poptávka po těchto odbornících je nyní o 20 až 30 procent vyšší než v roce 2009 a IT specialisté po dvouletém útlumu opět patří do desítky firmami nejvíce žádaných profesí. (celý článek)

26.10.2010

Mateřská v Česku v porovnání se světem
V říjnu dostávají maminky doplatky mateřské za první pololetí letošního roku, kdy byla mateřská nižší (přibližně o polovinu). Od června je výpočet mateřské shodný s rokem 2009. Jak vysoká je a jak dlouho se kde pobírá mateřská? (celý článek)

Užitečné otázky, které pomůžou při pracovním pohovoru
Při pohovoru je více než kdy jindy nutná správná komunikace. Nestačí jen odpovídat na dotazy. Své šance na získání nového místa můžete zvýšit, pokud se nebudete bát také položit svému budoucímu šéfovi pár otázek. (celý článek)

21.10.2010

Čechům se rýsují šance na práci v Německu
Na trhu pracovních příležitostí se objevuje nový trend – přeškolování českých nezaměstnaných tak, aby našli uplatnění v sousedním Německu, ale třeba i v Polsku nebo na Slovensku. Jedna z největších firem v oboru vzdělávání a rekvalifikací Cofet chystá pilotní projekt, který by české zájemce školil pro uplatnění v zahraničí. (celý článek)

19.10.2010

Polovina domácností nevydrží bez hlavního příjmu déle než tři měsíce
Polovina tuzemských domácností nevydrží bez hlavního příjmu déle než tři měsíce. Ani měsíc nevydrží po ztrátě pravidelného příjmu osm procent domácností. Finanční tíseň pro ně představuje neřešitelnou situaci, chybí jim úspory. (celý článek)

14.10.2010

Průměrná mzda učitelů byla letos 24.404 korun
Průměrná mzda pedagogů včetně ředitelů škol byla v 1.pololetí tohoto roku 24.404 korun. Oproti loňsku si tak pohoršili o 195 Kč. Vyplývá to z dnes zveřejněných statistik Ústavu pro informace ve vzdělávání (ÚIV). (celý článek)

13.10.2010

Výše podpory při nezaměstnanosti v Česku a ve světě
K jakým změnám dojde v podpoře nezaměstnanosti v roce 2011? Jak vysoká je podpora v nezaměstnanosti v Česku v porovnání se světěm? (celý článek)

1.10.2010

Nejatraktivnějším zaměstnavatelem světa zůstává Google
Americká společnost Google je nadále jedničkou mezi firmami, kde by v budoucnu chtěli pracovat studenti ekonomických a technických oborů. Vyplývá to z žebříčku nejatraktivnějších zaměstnavatelů světa, který je každoročně sestavován společností Universum na základě celosvětového hlasování studentů. (celý článek)

0 comments

Okomentovat