Hledám práciNěkdy dostávám opravdu zajímavé nabídky na práci, kdy až žasnu, čeho jsou někteří lidi schopni, v rámci sehnání oveček do své stáje. Dnešní email je typickou ukázkou takové "úžasné" pracovní nabídky.

Když pominu, že se jedná o spam, neboť jsem dané firmě žádný životopis neposílal (jen mě asi našli někde na internetu na jobs portálech), tak opravdu zírám, jakým způsobem hledají zaměstnance některé firmy.

Nabídka mě ale kupodivu zaujala, neboť se nestane každý den, abych dostal nabídku prodávat diamanty, což je sortiment, kterým se daná firma zabývá. Rád nafasuji nějaké diamantové vzorky a půjdu obcházet zákazníky s nabídkou na odkoupení. Proč ne? Je to zboží, které se nezkazí, vypadá určitě pěkně blýštivě, no a nekup to za tu cenu :-)

"Mírný" zádrhel ale vidím v tom, že v dnešní době není problém nabízet nějaké výrobky, či služby, ať se jedná o pojištění, spoření, další finanční produkty, produkty zdravé výživy, prášky na hubnutí, nebo třeba ty diamanty. Problém je, najít zákazníky, tj. najít nějaké kupce.


Chcete pracovat jako prodejce diamantů?

Jestli máte ale někdo zájem a znáte někoho, kdo by si blýštivé kamínky rád koupil, za což jistě dostanete nějakou provizi, tak vás asi zaujme email, co jsem dostal od jednoho spammera jménem Arnošt Novák (ano, pane Nováku, nevyžádaná pošta tohoto typu je spam a koledujete si o podání podnětu na ÚOOÚ):

Vážený pane XY,

v návaznosti na vypsání termínu výběrových pohovorů na OBCHODNÍ POZICI D.I.C. holding a.s. a Váš profesní životopis, který jsem obdržel z personálního oddělení naší společnosti, si Vás dovoluji oslovit s nabídkou k nezávaznému osobnímu pohovoru.

Místo: Praha 1 – Josefov, Široká 15
Předmět jednání: Vstupní pohovor
Nástupní termín v holdingu naší společnosti: IVQ 2010

V případě, že Vás budou informace o možnosti spolupráce s naší společností zajímat, budu se těšit na Vaši reakci.

S pozdravem,
Ing. Arnošt Novák
Tel: 774 962 445


Napadá mě jen, zda není na trhu již příliš mnoho obchodníků, co vlastně nic nedělají a jen prodávají nějaké (neprodejné) produkty, na které lákají tupé ovečky. Je tohle opravdu dobrý směr celé západní civilizace, kdy lidi jen pomáhají přesouvat zboží od výrobce ke spotřebiteli?

4 comments

 1. Anonymní // 22. února 2011 18:46  

  Tohle je jenom půlka. Já jsem ten pohovor podstoupila (předem jsem neznala komoditu), a moc se to neliší od HBF a podobných MLM.
  Hanka

 2. Martin // 1. února 2012 21:39  

  Neviem, či sa jedná o tú istú firmu, ale bol som na prezentácii jednej. jednalo sa o MLM. Podmienky vyzerali ozaj lákavo - takmer ma namotali.

  Predávali šperky ale aj investície do diamantov. Práve s tými investíciami do diamatnov som mal problém. Hovorili, že keď bude treba dokážu odkúpiť tieto diamanty. Avšak nikto nevedel povedať za akú cenu. Keď som zrátal koľko je provízia pri predaji, tak ten spätný odkup i po 5 rokoch by bol pre klienta nevýhodný.

  V tomto prípade platí: Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú

 3. JBrix // 31. března 2013 15:41  

  Haha, pěkné! Podobně tady píše Misantrop o své zkušenosti se spamem: Okamžitě odstraňte příspěvek... :-)

 4. Anonymní // 7. dubna 2015 21:48  

  Dobrý den,

  pokud jste měl inzerát, že hledáte práci a dotyčný vás kontaktoval kvůli obchodní spolupráci, nejedná se o spam. Pokus si myslíte, že ano, doporučím kontaktovat čoj.

  Pozvánka k osobnímu setkání je podle mne korektní, dotyčný vám pouze nabízí úvodní pohovor. To neznamená že o Vás usiluje. Spol. DIC sice mimo jiné využívá i výceúrovnový marketing, neznamená to ale, že jde o hromadný nábor lidí nebo "nahánění oveček". Jsou sice firmy a obchodníci, kteří to tímhle způsobem dělají, je to ale neetické a má to špatný efekt. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že spol. DIC tímto způsobem nepracuje. Vždy musí být zájem oboustranný, proto jste dostal pozvání na úvodní schůzku, kde si obě strany ujasní vzájemnou situaci. Je to jako na každém jiném pohovoru. Pokud má někdo problém s MLM, rád bych řekl že v DIC je možnost věnovat se obchodu jako takovému, bez využití MLM. DIC má každý rok certifikát AA jako jedna z věrohodných společností, uzavírá kontrakty s úspěšnými lidmi a její popularita stále roste. Doporučil bych čerpat z věrohodnějších zdrojů než z podobných diskuzí. Hezký den.

Okomentovat