Nová volná místa v mém oboru nějak nejsou a tak mě napadlo, že bych si zkusil najít nějakou brigádu, třeba v úplně jiném oboru. Pracuji sice nyní jako OSVČ u jedné firmy, ale nic moc tam nedělám, jen se tak flákám, tak bych se chtěl alespoň "po večerech" trochu realizovat a dělat něco trochu zajímavého.

Jak ale mám najít brigádu, jak najít nějakou externí práci, která by mě bavila? Kde vůbec hledat brigády? Kde a jak si trochu přivydělat?


Brigáda nebo vedlejší pracovní poměr?

Zavítal jsem tedy na oblíbený pracovní portál Jobs.cz, kde v sekci "brigády" je na výběr neskutečná nabídka všeho možného. Zadat brigádu je asi zdarma, tak se toho tam dá najít docela dost a hemží se to tam firemními i soukromými inzeráty. Však mrkněte pro zajímavost na Jobs.cz - Hledání brigád, také se dobře pobavíte :-)

Kromě výuky jazyků, sekretářek a asistentek, je dnešní nabídka brigád opravdu vypečená, takže je z čeho vybírat a kdo hledá brigádu, tak si nemůže stěžovat, že nic "rozumného" není. Však posuďte sami:

- Kamelot akčních letáků Tescoma, Lektor/ka Hip Hopu pro děti, Placený průzkum pro ženy 20-60 let, Kreslič komiksů, Lektor/ka bojových sportů, Stylista - poradce módy, Roznos letáků po pražských kolejích, Telefonní operátor, Telefonní konzultant, Hledám telefonního operátora, Telefonování firemním klientům, Prodejce projektů, Specialista pro prodej po telefonu, Operátor call centra, Hledáme obchodníka po telefonu,...

Uff, hodil by se pro mě snad asi jen ten "akční" kamelot na rozdávání "akčních" letáků Tescoma, neboť telefonního prodejce čehokoliv opravdu nemíním dělat ;-)


Povídejte si po telefonu - 150 Kč/hod. fix

Ovšem nejlepší brigáda je povídání si po telefonu za 150 Kč na hodinu. "Úspěšná mezinárodní telekomunikační společnost EUC hledá pro svou pobočku na Praze nové kolegy na pracovní pozici OBCHODNÍK PO TELEFONU" a pozor, nabízí i nápoje na pracovišti zdarma. Asi jim pošlu CV :-)

Telemarketing Praha

2 comments

  1. Anonymní // 26. září 2010 14:58  

    Chceš brigádu? Tady je brigáda jako vyšitá :))

    "Pošta hledá tisíce sčítacích komisařů, nezaměstnané zatím nenalákala" a má na to 2,5 miliardy korun.

  2. Marki Nováková // 20. července 2016 17:03  

    Dobrý článek. Chcete si vydělat na brigádě dobré peníze? Tento článek vás může inspirovat http://www.mojepenize.com/jak-si-na-brigade-vydelat-co-nejvice-aneb-bez-praxe-nejsou-kolace/

Okomentovat