Práce v zahraničí neníTak prý v Německu již je hlad po nových zaměstnancích, v Británii také hledají plno pracovníků (viz odkazy), takže krize zažehnána a začíná období prosperity? Nemyslím si a nejen v ČR bude stále problém najít práci.

Některé články na internetu fakt dokážou "pobavit" a divím se, že na ty zprávy vycucané z prstu někdo skáče. V Německu mám příbuzné, tak vím, jaký je problém, tam nějakou práci najít. Podobná je situace i v Anglii, kde pracuje pár známých, a kde lidi berou jakoukoliv práci, která se namane. Práce není mnohdy ani pro Angličany a nikdo tam není moc zvědavý na nějaké cizince bez práce a bez dobré znalosti angličtiny.

- V Německu už je hlad po nových zaměstnancích:

"Lidé posílají do agentur méně životopisů, přibývá pracovních inzerátů. To všechno jsou signály, že práce přibývá a najít ji není tak těžké jako ještě loni. Skutečně se zdá, že trh práce má nejhorší období za sebou..."

- V Británii najdou práci řemeslníci, zdravotníci i zemědělci:

"V současnosti jsou na stránkách sítě EURES desítky tisíc nabídek práce ve Velké Británii. Největší zájem je o technické profese, řemeslníky, pečovatele a zdravotní personál a o pracovníky v oblasti turismu, v gastronomii a zemědělství..."

Kde najít práci

0 comments

Okomentovat