Programátor hledá práciV minulém příspěvku na téma Individuální akční plán, který by měl "zvýšit možnosti uplatnění uchazeče o zaměstnání na trhu práce", jsem zmínil, že mám nezaměstnaného kamaráda - programátora, který je již delší dobu na Úřadu práce, no a když má čas, tak mi technicky pomáhá s tímto blogem.

Je nezaměstnaný "dobrovolně", neboť práci sice hledá, ale jelikož má něco vyděláno z předchozích projektů, tak si práci vybírá a většinou odmítá, co se mu nabízí. Nic prý nějak nesplňuje jeho představy, ať už náplní práce, finančním oceněním, nebo pracovním prostředím. Např. v Kolbence by nepracoval nikdy a diví se, že jsem schopen to snášet. Co už ale nadělám, potřebuji peníze ;-)

Stále ho přemlouvám, ať mi napíše svůj příběh, jako hostující příspěvek na tento blog, ale nějak na mě kašle. Skoro pořád cestuje někde po světě, takže naše komunikace probíhá obvykle po internetu za pomoci takových těch vymožeností, jako je Skype nebo ICQ. Sem tam se ale setkáme, když je náhodou v ČR, což se stalo i minulý týden, co se vrátil z Londýna, jak se ta islandská sopka uklidnila.


Může být programátor nezaměstnaný?

Ptal jsem se ho, jak je možné, že nemůže najít dobrou práci a jak může být vůbec takový specialista registrovaný na Úřadu práce. Vždyť všude je přece plno různých pracovních nabídek v jeho oboru?! Jednoduché, prý firmy hledají jinou odbornost, jiné programovací jazyky a jiné systémy, než s jakými má zkušenosti. Na pracáku je registrovaný, aby nemusel platit sociální a zdravotní pojištění, kdy podporu dostával jen prvních pět měsíců a teď už nic.

Jednou za 1-2 měsíce přijede "ze světa" do Prahy, aby si vyřídil nějaké osobní záležitosti, a při té příležitosti navštíví i Úřad práce, kde se musí pravidelně hlásit, aby ho nevyškrtli z evidence. Tentokrát dostal ten Individuální "akční" plán, jak jsem popisoval minule a u kterého jsme se oba nasmáli.

Hledá si práci spíše v cizině a mám příslibeno, že mi pošle alespoň nějaké tipy a praktické rady, kde a jak hledat práci v Londýně. Jsem také zvědav, co bude psát té úřednici na pracáku dle toho "akčního" plánu, co dostal, a jak to ti schopní úředníci na Úřadu práce v ČR budou kontrolovat ;-)

2 comments

 1. Anonymní // 6. června 2011 12:46  

  hledam programator na projekt, prosim piste na: it.karelguzman@gmail.com

 2. Anonymní // 22. května 2013 15:27  

  Firma Web IT,s.r.o. hledá programátora JAVA
  Požadavky: Znalost programování na platformě Java
  Znalost XML /XSD
  Výhodou zkušenosti s Java J2EE, JBOSS, XForms, Hibernace
  Náplň práce: Práce na zadaných úkolech a projektech,
  návrh informačních systémů,
  implementace, systémová integrace,
  spolupráce s analytikem a projektovým manažerem společnosti
  Nabízíme: Finanční ohodnocení dle odvedené práce
  Získání zkušenosti při vývoji velkého projektu
  nabor@webit.cz, Markéta Černá

Okomentovat