Hledám práciNamátkou jsem kouknul na oblíbené pracovní portály, jaká tam jsou dnes volná místa, no a nic moc tedy. Všude hledají buď programátory a IT specialisty, nebo obchodníky všeho druhu.

Programátorem se už asi nikdy nestanu a moc mě ani neoslovují všechny ty nabídky na nějaké obchodní zástupce, prodejce, finanční poradce, specialisty prodeje, pracovníky podpory prodeje, account managery, sales managery, team managery, reklamní agenty, realitní agenty, telefonní prodejce a (tele)sales operátory, či specialisty telemarketingu ;-)

Co to je vlastně za "profese"? To budou ze všech lidí jen nějací prodejci s teplou vodou, kteří budou (marně) lákat zákazníky, aby si něco koupili, přesvědčovat všechny, aby skočili na nějakou úžasnou a výhodnou nabídku? Nikdo jako nebude pracovat, ale všichni budou něco prodávat?

Na podobné téma jsem už ale psal - Všude plno práce a nikdo nechce pracovat, nemá cenu se tedy opakovat. Jen se mi stále potvrzuje, že i ten, kdo by chtěl pracovat a něco opravdu dělat, tak u nás nemá moc šancí najít nějakou dobrou práci.

Škoda, že my chlapi jsme tak "diskriminovaní", že se neuplatníme ani jako asistentky, sekretářky, administrativní pracovnice, telefonistky, reprezentativní recepční, referentky, modelky ani jako tanečnice v baru. Takových volných míst je také všude plno a holky asi nemají problém sehnat alespoň nějakou práci, či dobře placenou brigádu ;-)


Kde tedy najít nějakou pořádnou práci?

Když jsem dnes mezi tím "balastem" na pracovních portálech už našel něco zajímavého, tak jsem zase nesplňoval odborné požadavky a na další nabídky jsem si zase dokázal představit to množství mnohem lepších uchazečů, co pošlou životopis. Na jeden opravdu slušný inzerát prý chodí i 50-100 odpovědí.

Pro zajímavost, dnes asi nejlepší volná místa na Jobs.cz - Trubač v dobovém kostýmu, kdybych uměl na trubku, tak to beru, Kuchař v africké restauraci, kdybych jen uměl vařit, příp. práce Bedňáka, kdybych byl alespoň trochu hrana :-))

Zbývá mi ještě projet ty "desítky tisíc nabídek" práce v zahraničí, zda tam náhodou něco neobjevím. Že by práce v cizině byla jediná šance pro každého, kdo hledá nějakou rozumnější práci?

10 comments

 1. Jobie // 6. června 2010 14:49  

  Skvělé zamyšlení - Hledáme obchodního zástupce. Zn. Spěchá!: "Dynamická prosperující společnost hledá k okamžitému nástupu sebevědomé, cílevědomé, flexibilní, komunikativní, asertivní, svědomité, pracovité, loajální, vytrvalé..." Přesně tak dnes vypadá pracovní trh v ČR ;-)

 2. Anonymní // 25. září 2010 19:56  

  Ten "trubač v dobovém kostýmu" mě pobavil, asi budu muset čestějc chodit na jobs.cz pro inspiraci.

 3. Anonymní // 22. února 2011 19:09  

  Obchodní zástupce - mimochodem loni prý zaměstnavateli nejžádanější pozice - je v 95% případů pojišťovák nebo MLM - Herbalife, Zepter, O2 na ulici, ...
  Hanka

 4. Jobie // 25. února 2011 13:58  

  Jj, to jsem taky někde četl, ještě mezi ty úchvatné profese nyní patří telefonní prodejce ;-)

 5. Anonymní // 4. října 2011 10:53  

  Realna perspektiva zamestnani pro zenu aneb dokonala pracovnice: Vypada a ma energie jak 19, k tomu min. 20 let praxe a nejlepší ješte potvdeni o neplodnosti...nevim jak vy panove,ale s tým se potýkam ja a to mi je 19... :)

 6. Anonymní // 4. října 2011 12:18  

  No, ale nějaká ta asistentka nebo barmanka by se snad někde našla? Nebo ani to se nikde nenabízí?

 7. Anonymní // 7. října 2011 10:58  

  Článek sedí, a dokonce když ten počet nabídek je ve skutečnosti několikrát nižší - jelikož jedno volné místo nabízí několik personálních agentur. ...t.zn. Být Popelkou a přebírat zrno od plev....

 8. Anonymní // 7. října 2011 10:58  

  Po 4 mesicich jsem nasla cisnici,doufam v uspech na pohovoru...víte pomalu se hlasim na práci která je ohrozenim meho zdravi napr. pomocni pekar- mám silnou alergii na mouku...nemam rodice, zijem s partnerem (muj tchán bohužel pride o dum- budeme se muset postarat) v podnajmu a snazime se získat praci dávame do toho všechno,proto jsem objevila tuhle stranku hledala jsem jestli neco nedelame spatne,bohužel zatim se mi to nepotvrdilo... To je muj nazor mate pravo na svuj...:)

 9. Jobie // 7. října 2011 12:45  

  Já chápu, že najít dobrou (jakoukoliv) práci je těžké. Záleží na regionu a vaší profesi, znalostech a zkušenostech. Těžko asi radit, ale jestli si platíte podnájem, tak to můžete zkusit i v jiných městech, kde by mohlo být práce více, neboť nejste vázaní třeba vlastnictvím bytu na jedno místo.

  Základem je: 1. dobrý životopis, 2. odpovídat na všechny vhodné nabídky na práci, 3. nebát se třeba i přestěhovat za prací. A hlavně, neztrácet naději!

  Ať se vše podaří!

 10. Martin // 1. února 2012 21:49  

  Aby som doplnil Jobie, je treba sa vedieť predať. Návod ako na to nájdete na: http://www.predajnetechniky.sk/news/ako-sa-predat-na-pracovnom-pohovore/

Okomentovat