Nová práceNemůžu najít práci, žádné vhodné místo pro mě není, nikde mě nechtějí, neboť jsem buď moc drahý, neumím přesně to, co nějaká firma požaduje, jsem příliš zkušený nebo příliš starý ;-)

Dostal jsem ale nabídku pracovat jako externista (OSVČ) na živnostenský list, tak jsem to vzal, co mi jiného zbývalo?! Vyřídil jsem si živnostenský list, nahlásil zdravotní pojišťovně a na sociálce, že jsem nyní "podnikatel" a že jim tedy budu posílat měsíčně pojištění, ať má stát z čeho hradit svůj provoz. Své zážitky z nové práce budu psát nyní na nové adrese.

Zde na tomto základním blogu budu dále publikovat aktuální informace o trhu práce a nezaměstnosti, tipy na hledání práce, jak a kde najít práci u nás i v zahraničí. Budu zde doplňovat i další informace pro nezaměstnané, kteří hledají práci, neboť si myslím, že každá zkušenost může někomu alespoň trochu pomoci.


Mám práci jako podnikatel (OSVČ)

Na nových stránkách - (Ne)jsem bez práce, které mi pomohl nastavit jeden kamarád, programátor, budu psát o mých začátcích v nové práci, jak se mi podniká na živnostenský list, jaké jsou výhody a nevýhody takového způsobu práce. Chtěl bych si totiž zaznamenat průběh celého pracovního procesu od prvního dne v práci, neboť jsem ve svém životě již pár takových situací zažil a vždy jsem litoval, že jsem si od počátku nepsal žádné poznámky.

Každopádně, jsem rád, že konečně mám práci a že snad i nějakou tu korunu vydělám. Uvidím, jak dlouho mě takový způsob práce bude bavit, neboť přislíbené peníze jsou jen jedna stránka mince. Budu se muset asi potýkat s mnoha novými situacemi a nevím, jak na ně budu v nové práci reagovat a jak je zvládnu ;-)

2 comments

  1. Anonymní // 22. února 2011 18:54  

    Co to je: "Dostal jsem ale nabídku pracovat jako externista (OSVČ) "? To mě právě zajímá nejvíc, jak se takovéhle nabídky dostávají. Prosím.
    Hanka

  2. Jobie // 25. února 2011 14:03  

    Pro Hanka: Ani nevím, jak se mi to poštěstilo, měl jsem jen normální profil na internetu, že hledám práci. No a jedna firma mě oslovila s tím, zda nechci pro ně dělat jako OSVČ (na HPP bych byl pro ně asi drahý).

    Je možná dobré to zkoušet u každého pohovoru a drze se zeptat, zda by nešlo pracovat jako OSVČ. Většina firem na to dnes reaguje docela kladně, když porovnají tu výši odvodů státu při HPP ve srovnání s OSVČ, která si všechno musí platit sama.

Okomentovat