Kdo hledá práci, tak používá různé metody a způsoby. Většinou každý zájemce o práci vyhledává volná místa na Internetu na různých pracovních portálech, ať už to jsou ty největší v ČR - Jobs.cz, Prace.cz, Monster.cz, Sprace.cz, příp. i některé zahraniční, když někdo chce pracovat v zahraničí. Základní postup je ale většinou stejný, tj. najdeme si inzerát, napíšeme úvodní motivační dopis a zašleme s životopisem dané firmě, či personální agentuře, která inzeruje volné místo.

Vůbec ale netušíme, že některé inzeráty na práci již třeba nejsou vůbec aktuální a jen je někdo zapomněl smazat. No a pak se divíme, že nám nikdo ani neodpoví na naší žádost o místo. Málokoho také napadne, že některé inzeráty se opakují na většině portálů, jen jsou uvedeny pod jinou pracovní agenturou a s trochu jiným textem. Takže píšeme zbytečně i na místa, na která jsme už psali a většinou tím jen ztrácíme čas ;-)

Jak postupují personalisté z agentur i firem?

Je nutné si uvědomit, že každý personalista, HR pracovník, head-hunter, či náborář, při hledání kandidátů na volné místo sice dostává životopisy na publikované inzeráty, ale všichni také hledají aktivně vhodné uchazeče. Využívají pracovní portály, ale také používají Google.com, Seznam.cz, Yahoo.com, Bing.com a další vyhledávače na Internetu.

Internet je totiž nejlepší místo, kde se dá najít nějaký odborník, specialista, profesionál, o kterého firma stojí a kterého by ráda zaměstnala. Každá firma dostává totiž desítky i stovky životopisů a ne každý personalista má čas se prohrabovat tím velkým množstvím zaslaných žádostí. Postupuje se obvykle tak, že firma má volné místo, které chce obsadit, takže osobní oddělení začne vyhledávat vhodné kandidáty. Zkusí nejprve najít někoho uvnitř firmy a osloví stávají zaměstnance, zda nemají někoho známého, kdo by se hodil.

Když se nedaří, tak dají nějaké inzeráty na web nebo do tisku, obrátí se na pracovní agentury, ale prioritní je vlastní vyhledávání a oslovování lidí, kteří třeba někde na internetu publikovali svůj online životopis.

Životopis na Internetu je základ při hledání práce?

Stále více personalistů u nás i ve světě hledá životopisy uchazečů o práci na Internetu a když jsem se nedávno bavil se známou, která pracuje v HR oddělení jedné firmy, tak mi to také potvrdila. Nevyžádané životopisy, které dostávají, tak prý ani nečtou a rovnou je mažou, neboť se k nim stále někdo hlásí a oni třeba ani nemají žádné volné místo.

Jednou z možností, jak získat práci, je tedy i publikovat svůj životopis na Internetu, aby ho firmy a agentury lehce nalezly, když mají volná místa a hledají vhodné kandidáty. Neznamená to ale, že každý nezaměstnaný si musí hned udělat nějaké profesionální web stránky. Ty sice můžou pomoci ale stačí si i vytvořit např. blog na některém blogovacím portálu zdarma a publikovat tam jen svůj životopis, popř. si zdarma vytvořit online profil na některém z pracovních portálů v ČR nebo i v zahraničí, jak jsem již psal v několika předchozích příspěvcích.

Publikování CV na internetu nám sice práci nezaručí, ale je to jedna z možných cest, které nám mohou trochu pomoci při hledání nové práce. Stále častěji totiž platí, že kdo není na Internetu, ten jako by ani nebyl ;-)

Viz předchozí příspěvek - Online životopis a odborný profil...

0 comments

Okomentovat