LinkedIn.comJe známá věc, že sociální sítě na internetu můžou pomoci najít práci. Každý již asi slyšel o Facebooku, Twitteru, či jiných portálech, kde je možné kontaktovat známé a kolegy. Málokdo ale využívá sociální sítě k hledání práce a přitom je to jedna z nejlepších cest. Ověřil jsem si, že když jsem publikoval svůj životopis na internetu, vytvořil si nějaké odborné online profily, tak že mi hned začalo chodit mnohem více pracovních nabídek.

Všechny nabídky nebyly pro mě vhodné, ale alespoň jsem začal dostávat vůbec nějaké nabídky na práci a mohl se sám rozhodnout, na které odpovím. Zatím mám životopis na Jobs.cz, Monster.cz a na Resumark.com, což je stránka, kde každý zaměstnavatel, který si chce stáhnout můj životopis, mi zaplatí jeden dolar (už jich pár mám na kontě). Zvažuji ještě, že si udělám profesní video profil, ale musím nejprve vymyslet nějaký scénář ;-)

Linkedin.com - Online CV a profesionální síť kontaktů

Udělal jsem si nyní další odborný profil na Linkedin.com, což je sociální síť, která spojuje profesionály asi ve 150 oborech, ve 200 zemích, kdy celkově je tam prý registrováno přes 60 milionů uživatelů z celého světa. Hledám totiž práci i v zahraničí a LinkedIn mi připadá jako další dobrá příležitost, jak najít práci.

LinkedIn.com - Personal profile example
Tento portál totiž využívají stále více personalisté z různých firem, kteří hledají vhodné zaměstnance na volná místa. Je také často využíván firmami ze zahraničí i nadnárodními společnostmi, které působí v ČR. Nabízí se tedy jedinečná možnost propojení s pracovním trhem na stejném principu jako např. u Facebooku.

V našem online profilu na LinkedIn můžeme doplnit naši stávající profesi, předchozí zaměstnání, vzdělání, odkazy na naše web stránky nebo jiné online profily na internetu, kdy vše můžeme rozvést v detailním popisu naší současné i minulé činnosti. Můžeme si tak vytvořit profesní životopis, který je základem pro hledání práce na internetu a dle kterého nás budou i vyhledávat personalisté, kteří nabízí práci.

Vzhledem k tomu, že LinkedIn je mezinárodní sociální síť, tak je potřeba si vytvořit profil v anglickém, či jiném světovém jazyce. Kdo ale hledá práci v zahraničí, tak snad již má připravený svůj životopis i v cizím jazyce, takže není asi žádný problém všechny požadované údaje vyplnit. Máme-li pak hotový svůj profil, tak se můžeme vrhnout přímo i na hledání práce.

LinkedIn.com - Hledání práce
Největší výhodu na tomto portálu ale vidím v tom, že když si kromě vlastního životopisu doplníme i kontakty na své známé, tak se nám dostanou do sítě kontaktů i všechny jejich kontakty, takže jsme najednou zapojeni do neustále rostoucí sítě kontaktů, kterou můžeme lehce oslovit, když si třeba hledáme práci. Čím více lidí o nás ví, že hledáme práci, tím větší šanci máme, že nám ji někdo nabídne ;-)

Koho zajímá práce v zahraničí nebo práce u zahraničních firem v ČR, tak LinkedIn je snad asi tou nejlepší volbou a všem tento portál doporučuji.

0 comments

Okomentovat