Jako uchazeč o zaměstnání mám vytvořený Online životopis i na portálu Monster.cz, což je světová jednička mezi pracovními portály na internetu. Z tohoto portálu mi chodí občas docela zajímavé zprávy a oznámení. Obdržel jsem takto i upozornění - "Jak se chránit před podvodnými nabídkami zaměstnání".

Dovolím si citovat z toho emailu, neboť přesně navazuje na mé starší příspěvky na toto téma, které jsem zde zařadil do sekce Podvodné nabídky. Stále je totiž u nás plno lidí, kteří při hledání zaměstnání na nějaké podvodné nabídky naletí, neboť je někdy těžké rozlišit je od nabídek na práci od seriózních zaměstnavatelů.


Jakých pracovních "nabídek" se vyvarovat při hledání práce?

Nabídky s podezřele vysokými provizemi
Nabídky práce slibující vysoké provize nebo vyplácení vysokých denních platů výměnou za zpracování šeků pro osoby cizí národnosti. Inzerující firmy se snaží nalákat na zaměstnání zahrnující "zpracování plateb" nebo "finanční převody", které jako osoba nemůžete sami provádět. Písemná komunikace často obsahuje gramatické chyby, mohou se však vyskytnout i správně psané texty zkopírované z legitimních nabídek zaměstnání.

Přeposílání zboží
Cílem podvodů týkajících se přeposílání zboží jsou většinou uchazeči o práci, kteří by mohli ve svých domovech přijímat kradené zboží, většinou spotřební elektroniku, a přijaté balíčky posílat dále, často do jiné země. Všichni ti, kdo se zapojí do podvodů zahrnujících přeposílání zboží, může být požadováno uhrazení poštovného a někdy i ceny zboží zakoupeného na internetu pomocí kradených platebních karet.

Podvodná práce z domova
Přestože existuje mnoho skutečných pracovních pozic, které lze vykonávat z domova, jsou mnohé "nabídky" tohoto typu falešné a mají za cíl získat od oběti počáteční finanční vklad. Podvodné nabídky práce z domova používají fráze jako "buďte svým vlastním šéfem" nebo "rychlé výdělky". Nezaručují pravidelný měsíční příjem a téměř vždy vyžadují "předběžnou" investici do výrobků nebo pokynů, než se vůbec dozvíte, v čem má daná práce spočívat.


Psal jsem již v příspěvku - Jak poznáme podvodné nabídky, že je nutné se mít hlavně na pozoru před "zaměstnavateli", kteří nabízejí práci z domova a vyžadují investici předem. Zdánlivě lukrativní pracovní nabídka může totiž každého stát pěkné počáteční peníze a nikde není zaručeno, že se je podaří získat zpět.

Děkuji tedy společnosti Monster.cz, že dbá na ochranu uchazečů o zaměstnání, monitoruje a upozorňuje na podvodné pracovní nabídky a podobné pochybné praktiky.

0 comments

Okomentovat