Nedávno jsem tu zmínil soutěž na volné místo agent/agentka tajné služby 007, co pořádá až do konce června pracovní portál Monster.cz, takže zde pro pobavení publikuji úvodní motivační dopis, co jsem jim zaslal na tu pozici. Snažil jsem se vyrobit průvodní dopis, jak opravdu nemá vypadat, který bude obsahovat maximální počet obsahových i stylistických chyb, snažil jsem se napsat dopis, který by zahodil každý personalista jen při přečtení první poloviny.

Škoda jen, že délka textu toho dopisu byla omezena na 1500 znaků (limit vstupního okýnka). Původní verze byla mnohem dokonalejší, takhle jsem to musel zkrátit a vyškrtat všechny ty superlativy, které jsem tam měl ;-)


Ukázka motivačního dopisu, který vám žádné místo nezíská:

"Váženi chalani z teho Monsteru,

k tomu inzošu, kde hledáte teho agenta, musím napsat, že bych to teda chtěl dělat. Tož jak to zrobime? Mám zkušenosti v utajeni a ani ta moje roba nevi, co to má doma za agenta s teplú vodú. Se tak nějak v utajeni dycky mineme.

Tajny agent je dobre misto a myslim, že se na něj hodim. Záleži ale, kolik dáte. To je základ, píšete sice ňáký ty benefity, vzdělávání a tak, ale co kurňa stravenky? Má taký agent i nárok na stravenky? Agenta bych i dělal, ale žrat sa musí, to říkaval už můj fotr. Jo a co když mě někde na tajné akci picnú? Dáváte i ňáký to pojištění, třeba životní nebo tak něco?

Chcu se tak nějak realizovat, ale žádný pořádny místa tam na tom džob portále nemáte, až teď ten agent. To by se mi aji líbilo a jak znám teho Bonda, Jamesa, z tý televize, ty jeho kočky a ty fára, to by bylo něco! Tož se hlásím do teho konkurza, či jak temu říkate. Mám úplně stejný parametry jak ten Bond, jsem vysoké, štíhlé a černovlasé fešák v nejlepších letech. Mám i ňáký ty bondovský slabosti – chlast, kočeny a cigára. Jizvy taky ňáký mám, sice ne na rameni jak ten Bonďák, ale kdo by si nechal dělat jizvy na rameňu? Nésu debil a gulkám se vyhnu, né? Tož aj ten chlast mám rád jen protřepané a nemíchanej, kdo by pil ňáký mixe?

Tož zdruv a snad pochopite, že já su ten nejlepší agent, kerýho hledáte. Jak řika moja roba - su takovy česky McGyver křiženy s Chuckem Norrisem a umím vařit jako Babica, tož nekup to :-)

S pozdravem Monsteru zdar!
"


Dnes je zrovna hodnocení dalšího kola, tak snad se mi podaří vyhrát alespoň nějaké ty reklamní předměty :D

1 comments

  1. Jobie // 25. března 2010 22:13  

    Tak reklamní předměty jsem nevyhrál, ale směje se na mě doma nový mini notebook - Jak jsem vyhrál Mini Notebook Sony VAIO. Stálo to za to, že :-)

Okomentovat