Deník nezaměstnanéhoStále hledám práci a nemůžu nic zajímavého najít. Najít inzerát na práci, která by mě zajímala a na kterou bych se hodil, není takový problém. Napíšu ale úvodní dopis, přiložím životopis a pak buď marně čekám na odpověď nebo jsem pozván na pohovor, ale práci nedostanu. Je asi příliš mnoho lepších uchazečů na jedno místo.

Celý víkend jsem zase projížděl inzeráty na Jobs.cz a Monster.cz, no a zjišťuji, že nová místa nějak nevznikají a stále se opakují ty samé inzeráty. Některé jsem tam viděl již před půl rokem, na některé jsem i odpovídal a nebyl jsem přijat nebo nedostal odpověď. Ty inzeráty jsou ale stále mezi aktuálními ;-)


Hledám práci a stačil by mi průměrný plat

Nemám žádné přehnané požadavky na plat, stačil by mi průměrný plat a byl bych docela spokojený. Problém ovšem je, že nejsou žádná volná místa ani za ten "průměrný" plat. Četl jsem v tisku, že podle statistik ČSÚ byla průměrná mzda v ČR 23.598 Kč, v Praze dokonce 29.726 Kč. No není to hezký plat? Takový bych rád získal a byl bych docela spokojený. Kde ale najít práci, kde mi dají takový "průměrný" plat?

V Praze byl průměrný plat v posledním čtvrtletí roku 2009 dokonce 31.976 Kč, což je ještě lepší, než bych doufal. Jak ale získat alespoň takový plat? Kde najít takové dobře placené místo?


Průměrný plat v Praze je 31.976 Kč?

Ono to zní možná dobře, že průměrný plat v ČR stoupá a že v Praze dosahuje dokonce takových extrémních výšek, ale čím je to vlastně způsobeno? Jednoduše, firmy hlavně propouštějí pracovníky s nízkými příjmy, proto uměle stoupá průměrný příjem v ČR. Počet nezaměstnaných se do toho průměru nezapočítává a každému je jedno, že je více jak 600 tisíc nezaměstnaných, kteří nemají žádné peníze a neví, z čeho zaplatí náklady na život, z čeho budou platit nájem nebo inkaso, za co budou kupovat jídlo.

Takové starosti mě asi brzo také čekají a nevím, jak si s tím poradím. Finanční rezervu pomalu vyčerpávám a podpora v nezaměstnanosti mi nestačí ani na holý nájem bytu. Co budu dělat, až se vyčerpají našetřené peníze opravdu nevím a ani netuším, jak to mám vyřešit. Opravdu netuším...

0 comments

Okomentovat