26. února 2010

Zadluženost Čechů stále roste, blíží se bilionu korun
Dluhy českých domácností u bank a finančních institucí se během ledna proti konci prosince opět zvýšily. Vzrostly o 2,348 miliardy korun na 985,66 miliardy korun. Za poslední rok domácnosti zvýšily své zadlužení o 101,491 miliardy korun. (celý článek)

24. února 2010

Registr povolání přijde na 120 milionů
Vytvoření zcela nového systému celoživotního a dalšího vzdělávání – takzvané Národní soustavy kvalifikací – přijde v příštích pěti letech na rovných 120 milionů korun. Podle informačního systému o veřejných zakázkách ho vybuduje Hospodářská komora a Svaz průmyslu společně s dalšími institucemi. (celý článek)

23. února 2010

Investorům chybějí špičkoví experti
Češi budou mít co dělat, aby udrželi svou pověst rozvíjejícího se středoevropského centra informačních technologií. Podíl zahraničních investorů v oblasti IT a vývoje softwaru je sice v Česku vyšší než v jiných zemích Visegrádské skupiny, ale příliv high-tech investic naráží na mantinely. (celý článek)

18. února 2010

Výzva "Školení je šance" se setkala s enormním zájmem ze strany zaměstnavatelů
Více než 1 800 projektových žádostí za cca 8,6 mld. Kč přijalo Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky (MPSV) v rámci výzvy Školení je šance. Zájem firem tak vysoce předčil očekávání. Výběrová komise dosud doporučila k financování 356 projektů za téměř 1,5 mld. Kč. (celý článek)

13. února 2010

Polovina lidí přistoupí na nižší plat, pokud by to firmě pomohlo z krize
O jedno pracovní místo teď v České republice bojuje v průměru 18 uchazečů. Proto čím dál více lidí souhlasí s tím, že nastoupí do jiného oboru, než ve kterém dosud pracovali a dokonce za nižší plat. (celý článek)

9. února 2010

Znalost cizího jazyka v životopise nezkreslujte. Lhaní vám může ublížit
Pokud se ucházíte o místo, kde zaměstnavatelé požadují jazyk, raději předem kriticky přiznejte, jak na tom jste. Jinak se šéfové budou cítit podvedeni a vy si tím rozhodně nepomůžete. (celý článek)

8. února 2010

Míra nezaměstnanosti opět vzrostla, v lednu na 9,8 procenta
Loni v lednu činil podíl lidí bez práce 6,8 procenta. Informovalo o tom ministerstvo práce a sociálních věcí a údaje jsou v souladu s očekáváním analytiků. Pracovní úřady evidovaly ke konci ledna 574.226 uchazečů o zaměstnání. (celý článek)

Příspěvek na bydlení už není jen pro sociálně slabé
Obecně platí, že příspěvek na bydlení je dávka, která je poskytována rodinám či jednotlivcům s nízkými příjmy. To je definice, která se ovšem pomalu, ale jistě stává mýtem. (celý článek)

4. února 2010

Vysokoškoláků je moc, klesnou jim platy
Vysokoškolský diplom už do budoucna nebude tak jistou poukázkou na vysoký plat, jako je tomu dosud. A není to zdaleka jen kvůli hospodářské krizi. Nyní berou vysokoškoláci v průměru od 30 do 48 tisíc korun, tedy zhruba dvojnásobek průměrného platu. Do deseti let by jejich mzda mohla poklesnout průměrně až o šest tisíc. (celý článek)

2. února 2010

Pracujete-li v cizině, nezapomeňte si pojistit zdraví
Vyjet za prací do ciziny není, alespoň v hranicích Evropské unie, žádný problém. Nesmíte však zapomenout na placení zdravotního pojištění, nejenže byste si pak museli platit všechny návštěvy lékaře z vlastní kapsy, ale česká zdravotní pojišťovna by vám navrch nadělila i pokutu. (celý článek)

1. února 2010

Honeywell otevřel v Brně další své centrum, práci najde 80 odborníků
V novém Honeywell Technology Solutions najde práci dalších 80 odborníků. Firma již ve svém kampusu v Brně zaměstnává 700 lidí. Řekla manažerka komunikace firmy pro region zahrnující i střední Evropu Zekie Dennehyová. (celý článek)

0 comments

Okomentovat