Deník nezaměstnanéhoMám za sebou právě jeden pracovní pohovor a nemám z toho moc dobrý pocit. Sice jsem dobře reagoval a odpovídal na všechny otázky docela chytře, snad jsem i vytvořil dobrý dojem. Závěrečné rozloučení mě ale nějak moc nepotěšilo.

Ozvou se příští týden, jestli jsem postoupil do druhého výběrového kola a když se neozvou, tak jsem nebyl vybrán. Prý se o dané místo uchází dalších asi deset lidí ;-)

Přijdu domů a čtu titulek kdesi na internetu: "O jedno volné pracovní místo usiluje už přes čtyřicet lidí". No a teď se usmívejte na svět, když do stejné situace jsem se asi také právě dostal. Se vážně "bavím", když někde čtu komentáře nějakých chytrolínů, že práce je dost a kdo chce, tak si nějakou práci rychle najde.

Tak mi, chytráci, poraďte, kde jako mám tu práci hledat?


K popelářům se hlásí lidé s maturitou

"Bývalo to oblíbené rčení rodičů, když se rozčilovali nad špatným školním prospěchem svého potomka. Když se nebudeš dobře učit, skončíš jako popelář. Jenže časy se mění. Sehnat v Praze místo mezi popeláři už není jen tak."

Další článek na iDnes mě také moc nepotěšil, neboť nezaměstnanost se projevuje i v takovém oboru. Ani popeláři v Praze už neberou nové pracovníky a to se k nim hlásí i lidi s maturitou! Tak to je opravdu už síla a nevím, co si brzo počnu, když to půjde tímto tempem.

K pohovoru mě pozve tak jedna z 20-30 obeslaných firem, kdy se ještě potýkám s tím, že o jedno volné místo se uchází dalších deset a více zájemců. Asi tedy začíná ten správný boj o místa mezi nezaměstnanými. Kdo ale vyhraje?

Chytřejší, silnější, vzdělanější, mladší, nebo ten se silnějšími lokty?

0 comments

Okomentovat