Jak jsem zmínil již v příspěvku - Online životopis pomáhá najít práci, tak je vhodné si při hledání práce vytvořit online životopis na nějakém pracovním portálu na internetu. Jelikož se mi stále nedaří najít zaměstnání, tak jsem se rozhodl, že si vytvořím další osobní profil na všech možných pracovních stránkách. Moc si od toho neslibuji, ale alespoň trochu zvýším šance na nalezení nové práce.

Udělal bych to už dávno a nespokojil se jen s profilem na Jobs.cz, ale ty portály s vyplňováním všech údajů jsou tak pomalé a šance na nalezení místa tak mizivé, že jsem tím nechtěl ztrácet čas. Teď ale nemám co dělat, tak se na to intenzivně vrhnu a začínám hned tím celosvětovým portálem (s českou působností).


Monster.cz - Práce a zaměstnání v ČR a zahraničí

Monster.cz - Práce a zaměstnání v ČR a zahraničí
"Najděte si práci, která pro vás bude tou pravou. Využijte stránek Monster pro vytvoření atraktivního životopisu, pro hledání pracovních nabídek a pro přípravu na pohovory. Odstartujte svoji kariéru!"

Na Monster.cz jsem si jednoduše vytvořil účet, vyplnil nějaké základní informace v profilu a životopis nahrál přímo ve formátu Word. To se mi líbí mnohem více, jak to pomalé vyplňování všech položek na Jobs.cz, jak jsem psal minule.

Dobře je vyřešeno i vyhledávání inzerátů na Monster portálu. Je možno procházet všechny pracovní inzeráty a postupně filtrovat výběr dle kritérií - vybrat kraj v ČR, obor firmy, kategorie profese, profesní úroveň (student SŠ/VŠ, absolvent, praxe v oboru), klíčové slovo apod.

Doba praxe je také volitelná a lze nastavit výběr inzerátů dle počtu let praxe v inzerátu. Výběr dle typu práce (práce na plný úvazek, částečný úvazek, trvalý pracovní poměr, na dobu určitou, na smlouvu, brigáda) a je možno také filtrovat dle datumu zveřejnění inzerátu. Nepletou se tak v nabídkách staré inzeráty, které už nejsou aktuální.

Co je trochu krkolomné a týká se to asi všech pracovních portálů, tak jsou všechny ty moderní "Web 2.0" možnosti na každé stránce - samé vyskakující okýnka po najetí myšky, pomalé scrolování a načítání všech stránek, neustálé obnovování stránky při přidání dalšího filtru. Nevím, proč nejde nejprve definovat všechny výběry a pak jednoduše zmáčknout tlačítko na výběr a zobrazení inzerátů?

Ale to je maličkost a dá se na to zvyknout. Jde hlavně o to, aby náš online profil nalezl potenciální zaměstnavatel a nabídnul nám volné místo, což snad Monster portál bude splňovat dostatečně. Když tedy vůbec budou nějaká volná místa v našem oboru...

1 comments

  1. BezPrace.info // 7. února 2010 13:56  

    Ještě doplnění k tomu výběru inzerátů dle datumu zveřejnění - na Jobs.cz mají volbu "Právě zadané nabídky", což skočí na jiný portál k tomu určený - Hotjobs.cz, kde je možno si vybírat pracovní inzeráty, jež byly publikované za poslední 1-2-3 dny.

Okomentovat