Jak tak v poslední době projíždím pracovní inzeráty na internetu a zkoumám každou druhou nabídku na práci, tak jsem již mnohokrát narazil na velmi pochybné, až podvodné, nabídky na práci. Pro zajímavost si takové inzeráty schovávám, mám už i pěkný seznam webovských stránek, které takovou "práci" nabízejí a chtěl bych před nimi všechny varovat.


Podvodná práce z domova?

Většinou se jedná o velmi pochybné nabídky práce z domova, které často používají fráze typu "Buďte vlastním šéfem", "Zaručený výdělek", "Nenáročný přivýdělek", "Vydělávejte s námi", "Práce z pohodlí domova" a mnohé další. Pozor na ně, neboť takové podvodné nabídky práce z domova téměř vždy vyžadují nějakou počáteční investici do nějakých výrobků, návodů nebo školení a cílem je z vás jen vytáhnout nějaké peníze.

Nikdo vám nenabízí žádný pravidelný příjem, ale chce z vás vytáhnout peníze a to většinou předtím, než se vůbec dozvíte, o čem konkrétně daná práce bude.


Jak se projevují podvodné pracovní nabídky?

Typickou ukázkou všech takových pochybných (podvodných) nabídek na práci je to, že zástupce (dealer), který hledá další ovečky, kterým chce něco prodat a dostat provizi, zaplaví internet i novinovou inzerci stovkami inzerátů se stejným nebo podobným textem - viz ty ukázkové fráze výše. Obvykle takové "inzeráty" najdeme v sekcích Brigády, Příležitostná práce, Přivýdělek, Práce přes Internet apod.

Zde jen dva příklady takového spamování jednoho inzertního serveru:

Práce na doma - DomaciJob.cz
Přivýdělek - Vydělávejte s námi

Pár textových ukázek takových "podivných" inzerátů:

Časově nenáročný přivýdělek.
Máte počítač, Internet a hodinu času každý den? Zkuste www.domacijob.cz a zlepšete si rodinný rozpočet. Celá ČR.

Přivýdělek nebo hlavní činnost.
Jedinečná příležitost práce na internetu . Tato příležitost je pro ty, kteří mají zájem a chtějí seriozně pracovat. Je to seriozní práce pro seriozní lidi za seriozní peníze. Info na www.domacijob.cz Celá ČR

Pracujte z domu.
Pomůžeme vám začít podnikat. Nutné PC, internet. Zaškolíme.
www.jobdoma.cz

Vydělávejte s námi
Perfektní příležitost. Vydělávejte s novou českou firmou, zabývající se prodejem na internetu. Registrace zdarma. Pište si o bližší informace.

Domácí přivýdělek
Nenabízíme snadné a bezpracné výdělky v desítkách tisíc měsíčně. Nabízíme seriózní podnikání z pohodlí domova, přes internet v perspektivním oboru Wellness.

Práce z pohodlí domova.
Nenabízíme snadné a bezpracné výdělky v desítkách tisíc měsíčně. Nabízíme seriózní podnikání z pohodlí domova, přes internet v perspektivním oboru Wellness.

Máte zlého šéfa?
Máte malý plat? Máte velké výdaje? Máte chuť se naučit nové věci? Máte chuť pracovat chytře a efektivně? Máte chuť pracovat z domova? Máte počítač a Internet?

Vydělávejte s námi
Jednoduchý přivýdělek, stačí Vám k tomu internet a chuť vydělávat, žádné poplatky předem ani potom, budete spokojeni. Pro Všechny! Pište si o informace

Nevíte jak využít znalostí na PC a Internetu?
Zřiďte si vlastní internetový obchod, pohrajte si s tím a vydělávejte na tom co Vás baví. Že nevíte co prodávat aby to bylo efektivní, bez velkých nákladů a téměř okamžité?

Říká Vám něco obchod a marketing?
Tak toho využijte a pracujte z pohodlí domova, bez dojíždění, bez nájmu, bez vybavení, bez investic, bez zaměstnanců a bez stresu. Vybudujte si karieru internetového prodejce ke které stačí 1m2 stůl, židle a počítač
...

Pozor tedy na podobné inzeráty, žádnou práci nenabízí a většinou se jedná jen o samé pyramidy, MLM systémy, prodej pochybných "wellness" výrobků, které nikdo nechce a kdy vaše práce bude spočívat jen v tom, že budete lákat další "ovečky", aby se zapojily do podobného systému (samozřejmě, po vaší počáteční investici do takové "úžasné" práce).

4 comments

 1. Jobie // 21. února 2010 9:47  

  Napsal jsem právě pokračování na dané téma, tak snad to někomu pomůže, aby nenaletěl na nějaké takové "pochybné" nabídky na práci:
  Jak poznáme podvodné nabídky na práci?

 2. Anonymní // 29. srpna 2010 12:34  

  Také jsem se již párkrát zasmála, když jsem objevila ty nabídky, že za provizi mi doručí návod nebo dají školení. Pěkné postřehy tady. Děkuji. Jana

 3. Anonymní // 18. prosince 2011 0:05  

  Mezi podobné podvodníky patří i www.sousedske-sluzby.cz Taky pozor na ně. Jak jednou podepišete s nimi smlouvu, není z toho jak se vykroutit. Jen 2roky platit 100Kč měsíčně a za nic!!!

 4. Anonymní // 9. ledna 2012 23:00  

  Pozor na inzerát pana Denise Vinčeka z Ostravy. Snad všude uvádí kompletaci propisek a plnění obálek, ale za 680,- nebo nyní 660,- Kč se dovíte, že si máte dát inzerát. Tak si vlastně sháníte odběratele obálek s tím plkem co vám za ty drahý prachy poslal. Jeho číslo 777400078 už bylo v Blesku, Aha, Metru v Praze, i v Anonci. Bacha je to podvodník, už o něm byla i relace v televizi a už před ním varovali. Jemu se plní konto těmi šílenými poplatky. Taky varuji před odesíláním SM na čísla začínající číslem 9, z mobilu vám to odepíše hnedle stovku. Pokud někdo nabízí férovou práci, tak by neměl chtít poplatky. To je zlodějina. Nikdy nebudete kompletovat tužky, nebo plnit pro někoho obálky reklamním materiálem na dodané adresy. Ty adresy si musíte získat sami když si budete sami platit inzeráty. Kolik si asi vyděláte? Helena

Okomentovat