Deník nezaměstnanéhoStalo se mi už několikrát, že jsem odpověděl na inzeráty, kde firmy nabízejí volná místa, a buď jsem nedostal žádnou odpověď, nebo mi napsali připravenou šablonu, že byl vybrán vhodnější kandidát. No dobře, vhodnějších kandidátů může být více a někdo lepší dostal přednost, to je normální.

Co ale dělat, když stejná firma, kam jsem již psal a kde mě odmítli, inzeruje nějaké další volné místo? Mám tam zase napsat, když se na tu novou pozici také hodím?


Mám odpovídat na další pracovní inzeráty stejné firmy?

Připadá mi to trochu divné, když nějaká firma má již můj životopis, znovu psát skoro tu samou nabídku, posílat ten samý motivační dopis (jen jiný název pozice) a ten samý životopis. Bylo by to sice na jinou pozici, ale připadá mi to trochu trapné. Copak jejich personální oddělení není schopno prohrabat všechna zaslaná CV a odmítnutým uchazečům nabídnout jinou vhodnou pozici?

Kdyby to byl jen jeden příklad, ale stalo se mi to už několikrát. Firma dá inzerát, já napíšu a jsem "odmítnut", za týden vidím dalších 5 inzerátů od stejné firmy na trochu jiné pozice, na které bych se ale také hodil a kde splňuji všechny předpoklady. Pominu teď, že i ten původní inzerát, kde mě odmítli, je stále vyvěšený na internetu a stále aktivní ;-)

Jednou jsem posílal žádost o práci firmě, která hledala dvě specializace a měla dva samostatné inzeráty. Na obě dvě pozice bych se ideálně hodil, tak jsem to zmínil i v úvodním (motivačním) dopisu a projevil zájem o obě místa. Žádná odpověď a inzerát mají stále na webu a stále někoho hledají. Komedianti.


Nebudu se vnucovat a psát firmám, kde mě odmítli!

Mám z toho blbý pocit, ale nebudu psát znovu nějaké firmě, která mě jednou odmítla, připadalo by mi to jako vnucování. Kdyby měli opravdový zájem, kdyby uměli pracovat s lidmi, což jsou i zájemci o práci v jejich firmě, tak by řádně pracovali se zaslanými životopisy a snažili se využít zájmu lidí, kteří u nich chtějí pracovat.

Když se nějaká firma není schopna profesionálně věnovat uchazečům o práci, jak se asi pak chová k zaměstnancům?

0 comments

Okomentovat