30. ledna 2010

Manažerská práce je v krizi náročnější. Méně zakázek, nejistota na trhu, stres
Říká se, že lidé přicházejí kvůli práci a odcházejí kvůli manažerům. Protože právě ti nevedou svůj tým tak, jak by měli. V době hospodářské krize se chyby manažerů projeví víc než jindy. (celý článek)

28. ledna 2010

Evropská unie podpoří integraci sociálně vyloučených skupin na trh práce
Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo výzvu pro předkládání grantových projektů Integrace sociálně vyloučených skupin na trh práce. Projekty budou zaměřeny na posílení pracovní integrace osob ohrožených sociálním vyloučením či sociálně vyloučených a odstraňování bariér, které jim znesnadňují rovnocenný vstup a udržení na trhu práce. (celý článek)

27. ledna 2010

Firmy šetří, zájem o virtuální kanceláře narostl o třetinu
Tlak na snižování nákladů zvýšil mezi firmami oblibu takzvaných virtuálních kanceláří. Ty firmám umožňují za měsíční poplatek registrovat sídlo firmy na atraktivní adrese, využít možnosti přebírání pošty, služeb pronájmu kanceláří a asistentky. (celý článek)

26. ledna 2010

Daňové ráje lákají – loni se tam přesunulo 2153 českých firem
Přesunout svou společnost do některého z takzvaných "daňových rájů" začíná být mezi českými podnikateli velmi populární způsob, jak "optimalizovat" své daně. Jen v loňském roce tak učinilo 2153 českých firem, což byl největší nárůst za poslední čtyři roky. V daňových rájích jich tak sídlí už celkem 11 143, což představuje 3,45 procenta z 323 tisíc společností působících v Česku. (celý článek)

25. ledna 2010

Alternativní úvazky ocení obě strany
Krize přiměla řadu firem ke změně tradičního pracovního systému. Daleko více nabízejí zaměstnancům alternativní úvazky. Společnosti jsou tak schopny nejen ušetřit, ale zároveň si udržet své dobré zaměstnance. (celý článek)

14. ledna 2010

Absolventi mají problém sehnat práci. Situace je horší než v minulých letech
Téměř 40 procent loňských absolventů, kteří dále nestudují, zůstává mezi nezaměstnanými. Aby našli práci, musí být aktivnější při jejím hledání. Absolventi vždy mívají problém vstoupit na trh práce, ale podle loňských statistik je situace horší než kdykoli předtím. (celý článek)

8. ledna 2010

Na trhu práce je zájem o řemeslníky. Lidi z oblasti služeb čekají problémy
Řemeslník, strojař a obchodní zástupce, to jsou profese, které se v roce 2010 nemusejí bát o práci. Mnohem hůř jsou na tom zaměstnanci v sektoru ubytování a stravování, ale i dopravy a výrobní sféry. (celý článek)

0 comments

Okomentovat