Dostal jsem minule "bláznivý" nápad, že ve volném čase ještě obešlu hromadně všechny možné personální agentury, i když nenabízejí žádné vhodné místo pro mne. Napíšu stručný úvodní dopis, co bych asi tak chtěl dělat, že se nebráním ani nějaké jiné práci, přiložím životopis v češtině i angličtině, no a uvidím, zda-li mi někdo takhle najde práci.

Moc od této "náborově-propagační" akce nečekám, ale jelikož jsem obeslal (stále obesílám) všechna volná místa dle inzerátů na internetu i v novinách, tak je to taky jedna z možných cest. Úspěch moc nečekám, ale musí se to zkusit, kdo ví :-)


Pracovní agentury v České republice

Kde ale sehnat seznam všech pracovních agentur ve městě a v blízkém okolí? Jak jsem našel na stránkách Asociace poskytovatelů personálních služeb, tak "na českém trhu práce funguje více než 1800 agentur práce, které vlastní povolení ke zprostředkování od Ministerstva práce a sociálních věcí."

Pohledal jsem dále a našel něco mnohem lepšího na oficiálních stránkách MPSZ - kompletní seznam všech agentur v ČR, včetně vyhledávání dle názvů, měst, dle předmětu působení (ČR i zahraničí), s různým tříděním. Zde tedy link přímo na formulář pro vyhledání nějaké pracovní agentury, kdy na těch stránkách dole (Agentury práce ke stažení) je možné si kompletní seznam stáhnou na disk v HTML nebo XML formátu.

Pracovní agentury v ČR
Mimochodem, když jsem si stáhnul ten kompletní seznam agentur, tak to píše v hlavičce - Celkem povolení agentur práce: 2337, což je tedy slušné číslo a asi se na tom dá slušně vydělávat. Založím asi taky nějakou pracovní agenturu a budu hledat práci pro jiné nezaměstnané :-)

3 comments

  1. Anonymní // 14. června 2012 16:20  

    Haha, jestli si někdo myslí, že vést agenturu práce, je hračka a ještě k tomu hodně slušný byznys, tak je na velkém omylu.

  2. Anonymní // 17. září 2014 9:18  

    to neni kompletní seznam , ale okno pro vyhkledávání pro toho kdo nezná název?...vtipný haha

  3. Anonymní // 17. září 2014 11:56  

    Co není kompletní seznam? Pod tím vyhledávacím oknem je link na kompletní seznam: Agentury práce ke stažení. Taky vtipný, že :-))

Okomentovat