Narazil jsem na jeden článek na iDnes - Patnáct rad, jak si rychle najít práci, no a dobře jsem se pobavil. Vážně, opravdu "dobře", neboť autor snad nikdy nebyl bez práce a asi ani nikdy práci nehledal. Kdo je nezaměstnaný a několik měsíců opravdu hledá práci, tak si musí ťukat na čelo, což zaznělo i v komentářích ke článku a mám osobně stejné zkušenosti.

Ukázka z komentářů a realita na současném trhu pracovních sil:

"Můžete napsat tisíce motivačních dopisů, ale je vám to prd platné, pokud podniky v dané oblasti mají stop-stav a nenabírají a nemáte žádné kontakty..."

"...po roce a půl na úřadě práce a po asi stovce mých vlastních pokusů o kontakt se zaměstnavatelem a nástup do práce mohu naprosto zasvěceně prohlásit, že současný trh práce je ve stavu systémového kolapsu."

"Za cca 2 měsíce jsem obeslala asi 50 nabídek práce... z těch 50 se ozvalo asi 5 alespoň s poděkováním, že nepostupuji do dalšího kola výběrového řízení."

"...tyto rady psal někdo, kdo nikdy nebyl nezaměstnaný. Je hezké, co radíte, ale praxe je úplně jiná. Zeptejte se nejdříve pár lidí co danou situaci zažili než napíšete příští článek."


Jak si rychle najít práci?

Psal jsem takový úvod - Co dělat, když ztratím práci, příp. Jak najít práci, ale žádnou radu nečekejte a to od nikoho. Nikdo neporadí, nenajdete to na žádném portálu ani na Úřadu práce, neboť záleží na profesi a regionu, zda v daném oboru vůbec nějaká práce je, zda existují v kraji firmy, co nabírají lidi.

Konkrétní radu, jak najít práci, vám ale nikdo nedá, všude jsou jen samé teoretické kecy (jako ten článek výše). To je smutná realita současného světa a každý by si tu pravdu měl uvědomit.

Rád bych sice poradil, ale nevím si rady ani sám se sebou. Nevím, zda budu mít příští měsíc na zaplacení všech nákladů na provoz domácnosti. Nevím, jestli budu mít štěstí a někdo se mi ozve s pracovní nabídkou. Nevím, zda si časem nebudu muset někde půjčit peníze.

Neztrácet naději, věřit ve štěstí, snažit se! To je asi jediná rada, která se vyplatí. Jsem o tom přesvědčen a věřím, že když budu neustále hledat práci všemi možnými způsoby, tak se to musí podařit. Jsem stále asi ještě optimisticky naivní, já vím.

Na závěr ještě příběh ze života - Dobře mi tak, pro mírně trpké pobavení ;-)

1 comments

  1. Anonymní // 21. prosince 2016 7:18  

    Dobrý den, ze své vlastní zkušenosti doporučuji pročíst si rady a tipy během hledání práce. Nejvíce se mi osvědčily tyto: https://airplus.airjobs.cz/.

Okomentovat