Deník nezaměstnanéhoTak jsem to asi nějak přivolal tímto blogem, který původně vznikl jen na základě nezaměstnaných kamarádů, kterým jsem chtěl poskytnout nějaké informace, kde hledat práci a kde hledat informace o nových pozicích. Co se ale nestalo?

Firma, pro kterou jsem pracoval to zabalila a propustila všechny zaměstnance. Prý krize, nejsou zakázky, nejsou peníze na zaměstnance, propouštíme a všem děkujeme :-)

Jsem tedy od 1. ledna nezaměstnaný a tento blog alepoň dostává trochu reálnější pohled na svět. Zavádím zde tedy novou rubriku - Deník nezaměstnaného, kde se budu snažit zmínit vše podstatné, co dělám ve volném čase, jak prožívám tohle období bez práce a současně, jak hledám nové pracovní místo. Čeká mne tedy klasický postup, jaký asi následuje každý nezaměstnaný:

1. registrace na Úřadu práce
2. připravit si pracovní životopis
3. nachystat úvodní motivační dopis
4. začít hledat nové zaměstnání
5. obesílat všechny inzeráty a pracovní nabídky
6. připravovat se na pracovní pohovory
7. nezapomínat na další vzdělávání
8. přemýšlet o možnosti vlastního podnikání
9. sestavit krizový plán dle nedostatku peněz
10. hospodařit dobře s časem a penězi

Nový rok tedy začínám bez práce, nezaměstnaný, s čistou hlavou, ale plný energie a síly něco nového si najít a klidně trochu změnit svůj život. Výše uvedené desatero mi snad pomůže tuhle situaci rychle vyřešit, neboť naspořené peníze nejsou nevyčerpatelné a proto s tím musím něco dělat. Snad tedy někde něco brzy najdu...

0 comments

Okomentovat