Deník nezaměstnanéhoByl to dobrý nápad obeslat vybrané personální agentury, jak jsem zmiňoval posledně. Jak jsem zjistil, tak jsou volná pracovní místa na trhu, která se nikde neinzerují, nejsou v žádných inzerátech v novinách ani nikde na internetu. Mají je jen personální agentury a ty hledají pro firmy nové pracovníky asi trochu jinak.

Včera jsem dostal dvě nabídky na práci, na základě toho mého obeslání agentur, no a koukal jsem, jak rychle to zafungovalo a kolik možných míst mi nabízí. Hned jsem poslal odpověď, že mám zájem a ať mi dohodnou pohovor u těch firem. Uvidím, jak to dopadne, ale považuji to docela za úspěch. Ta nabízená místa jsem totiž nikde neviděl a ani bych nevěděl, kde je mám hledat.

Je to opravdu ta jediná správná cesta, jak najít místo? Vždy jsem měl s personálkami jen negativní zkušenosti, ale dnes vidím, že jsou firmy, které většinou nic jiného nepoužívají a hledají zaměstnance jen tímto způsobem. No a je pak na personální agentuře, zda dá inzeráty do novin, hledá lidi na internetu nebo prohrabe zaslané životopisy a vybere vhodné kandidáty.

Asi je nutné používat více způsobů hledání práce dohromady, kombinovat odpovědi na přímé inzeráty a hledání práce přes pracovní agentury, obesílat vybrané firmy, oslovit i všechny kamarády a známé, inzerovat v novinách, že hledám práci, propagovat se i na internetu.

Všechno dohromady se počítá a dokáže to pomoci. No, uvidím, ještě jsem stále nezaměstnaný a stále hledám práci. Až ji konečně najdu, tak pak budu moci hodnotit :)

0 comments

Okomentovat