Deník nezaměstnanéhoJak jsem psal minule to "desatero nezaměstnaného", tj. co dělat, když ztratím práci, tak za první týden jsem si vyřídil veškeré úřady. Jsem registrován na Úřadu práce, svůj stav jsem nahlásil na sociálce i zdravotní pojišťovně a měl bych ještě dostat potvrzení z pracáku, že mi byla přidělena podpora v nezaměstnanosti.

Měl bych dostávat maximum, což bude asi 13 tisíc měsíčně po dobu 5 měsíců, dokud si nenajdu práci.

Kromě úřadů jsem si také konečně napsal aktuální pracovní životopis, publikoval na Internetu online životopis na Jobs.cz, no a odpověděl jsem již i na nějaké pracovní inzeráty. Zatím bez odpovědi a jsem jen zvědav, co mi odpoví, neboť uchazečů na jedno volné místo je jistě mnohem více a v té konkurenci se málokomu podaří uspět.


Co dělá nezaměstnaný celý den?

Pěkná otázka a musím říci, že docela pohoda. Vstávám sice brzy (6:30), neboť chystám snídani a svačiny pro děti a pro ženu (ta naštěstí ještě pracuje), ale když všichni asi o půl osmé vypadnou do školy a do práce, tak mám pohodičku. Pustím si TV a chvíli koukám na zprávy nebo na nějaký "úžasný" TV seriál. Když mám chuť tak si otevřu pivko z ledničky, zapálím cigáro a přemýšlím, co dál.

Tučné odstupné, co jsem dostal (5 platů), maximální výše podpory, co budu dostávat, mě nějak nenutí se honit. Ráno tedy dopiju pivko, trochu poklidím, aby žena neřekla, že se doma jen tak flákám, umyju nádobí a jdu na oběd do oblíbené hospůdky za rohem. U oběda si přečtu noviny a zjistím, že ekonomika se bude stále ještě zhoršovat. Prolítnu taky pracovní nabídky a vidím, že všichni hledají jen nějaké obchodní zástupce a dealery s teplou vodou (nic pro mě).

Po cestě z oběda něco málo nakoupím, aby rodina neměla hlad, prolítnu na počítači další volná pracovní místa na Internetu, na některé odpovím, no a zase se můžu flákat :-)

Zná někdo nějaký jiný způsob, jak pěkně prožít den?

Ještě plánuju, že doplním do svého denního "programu" nějaký sport a půjdu si ráno alespoň někam zacvičit, zahrát bowling nebo kulečník s nějakým dalším nezaměstnaným kamarádem, ať se moc nenudím a mám to hledání práce trochu zábavnější ;)

0 comments

Okomentovat