Deník nezaměstnanéhoDruhý týden bez práce mám za sebou, počáteční fázi hledání práce jsem již absolvoval, jak jsem popisoval dříve. Obeslal jsem životopisem, koho se dalo, no a přemýšlím, co budu dělat, když žádnou práci nenajdu. Vím, že jsou lidi, co hledají práci několik měsíců a jsou i více jak rok bez práce, stát se to tedy může i mně.


Když nenajdu brzy práci...

Nebudou peníze na život, plat ženy to všechno neutáhne, děti jsou ještě malé, bohaté příbuzné žádné nemám a všichni známí mají podobných starostí dost a dost. Co tedy dělat, jak to vyřešit? Nemá cenu se na něco takového připravovat, je třeba to vyřešit, ale nevím jak. Každopádně, ty 3 Kč z reklamy, co tu mám, to opravdu nevytrhne ;)

--> Hledat práci v jiném oboru?
Na takové místo mě nevezmou, neboť všude chtějí již hotové pracovníky. Už jsem zkoušel oslovit nějaké firmy a ptal se, zda bych se to mohl naučit, třeba i před nástupem do práce. Zamítavá odpověď.

--> Hledat méně placenou práci?
Musím hledat práci, kde vydělám alespoň na nájem, služby a splátky malé půjčky. Mám si hledat místo skladníka nebo prodavače někde u pokladny? Takových žadatelů budou mít asi víc a proč by měli brát právě mě? Bez šance.

--> Hledat práci v cizině?
To už dělám, píšu i na zahraniční nabídky. Sice bych asi musel sehnat peníze na letenku a počátační start v cizině, ale stejně se nikdo neozývá. V zahraničí jsou na tom firmy podobně jako u nás. Takže opět bez šance.

Volali mi z jedné firmy, kde jsem byl na pohovoru, že se omlouvají, ale asi bych byl pro ně moc drahý, takže dali přednost jinému uchazeči. Hm, zajímavé, přitom jsem jim u pohovoru říkal, že záleží na jejich nabídce, kolik dají. Neřekl jsem žádnou cifru, což byla asi má chyba.

Evidentně jsem se jim líbil, splňoval všechny požadavky na maximum, šéfka z HR i šéf oddělení byli spokojení, ale smůla, byl bych "prej" moc drahý. Když to tak půjde dál, tak fakt nevím...

0 comments

Okomentovat