Všechny dobré české pracovní portály na trhu nabízejí možnost vytvořit si online životopis a publikovat ho na internetových stránkách. Myslím, že to je velmi rozumná volba pro každého, kdo hledá nové zaměstnání a chce tak doplnit aktivní obesílání zaměstnavatelů a personálních agentur.

Dobrý životopis, který posíláme jako zájemce o zaměstnání, je jistě nejlepší. Když máme současně i nějaký online profil na internetu, tak se nám zaměstnavatelé mohou také ozvat sami, když náš profil najdou někde online a bude vyhovovat náš odborný profil.


Jobs.cz - Nabídky práce, volná pracovní místa, brigády

Osobně se mi ověřil online profil (CV) na jednom z nejstarších pracovních portálů v ČR - Jobs.cz, kde je možné si nejen vytvořit osobní profil (JobsCV), ale současně je možné si nastavit agenty (JobsAgent) na automatické prohledávání nových inzerátů dle podmínek a současné upozornění na volné pracovní nabídky emailem.

Jobs.cz - Nabídky práce, volná pracovní místa, brigády
"Vyberte si ze široké nabídky práce od elitních zaměstnavatelů. Stránky Jobs.cz zobrazují aktuální nabídku nejlepších volných pracovních míst a příležitostí v České republice i v zahraničí."

Vytvoření životopisu na portálu Jobs.cz je sice trochu krkolomné, neboť většina všech sekcí životopisu, tj. Osobní údaje, Vzdělání, Praxe, Znalosti a dovednosti, Představa o hledané práci, obsahuje plno povinných položek, jejichž vyplňování zabírá zbytečně moc času. Nechápu, proč je nutno vyplňovat takové detaily, jako je např. číslo popisné bydliště nebo název absolvované školy, když je pak možno před publikováním všechny takové "povinné" údaje vypnout při zobrazování CV zaměstnavatelům.

Za to danému portálu uděluji velké mínus a chce to trochu trpělivosti, kdy na závěr je nám ale odměnou pěkný online životopis na jednom z nejnavštěvovanějších pracovních portálu. Pochvalu naopak zasluhuje pohodlné vytváření nových jazykových verzí životopisu a rychlá tvorba Jobs agentů.

No a můžeme se těšit na nové pracovní nabídky :-)

0 comments

Okomentovat