Nechci nikoho zatěžovat odkazy na nějaké Jobs portály, kde se dá hledat práce, kde je publikováno plno nabídek na volná pracovní místa v různých oborech, neboť takových "pracovních" stránek je v ČR neuvěřitelné množství. Každý asi zná např. Jobs.cz, Prace.cz, SPrace.cz, příp. stovky jiných portálů.

Všechny tyto "job boardy" jsou totiž skoro stejné a většinou obsahují volné pracovní nabídky ve všech hlavních oborech, ať už na hlavní pracovní poměr, brigády pro studenty nebo práci pro absolventy. Někdy dokonce jedno volné místo nabízí několik agentur, některé nabídky jsou staré a zaměstnavatel jen nezrušil inzerci. Většinou jsou také nabídky na pracovní místa duplikována na všech takových stránkách.

Ověřil jsem si, že stačí vybrat jen jeden spolehlivý pracovní portál a ten aktivně sledovat. Každý den ráno projet všechny nové nabídky a ihned zasílat připravený průvodní dopis a životopis, no a pak jen čekat na odpovědi.


Jak najít práci a získat nové zaměstnání?

Najít volné místo někde v inzerátech není takový problém, když aktivně hledáme na webu nebo v novinách. Každý nezaměstnaný to jistě již zkoušel. Problém tedy není najít nějakou volnou pracovní nabídku, ale získat zaměstnání, kde bychom mohli uplatnit své znalosti a zkušenosti.

Na kolik našich životopisů nám zaměstnavatelé nebo agentury odpoví? Když jsem kdysi rozeslal asi 20 životopisů s průvodním dopisem, tak mi odpověděly jen dvě firmy, z toho jedna odmítavě, což je určitě lepší jak žádná odpověď, ale po několika desítkách odpovědí na inzeráty to asi mnohé přestane bavit. No a co teď?

Máme správně připravený úvodní dopis a kvalitní životopis? Nebylo by vhodné najít si nějakého poradce, který nám životopis zkontroluje a pomohl by s motivačním dopisem? Je lepší reagovat jen na přímé nabídky zaměstnavatelů a agentury ignorovat?

Nerozhodují spíše osobní kontakty ve firmách, příp. naši kamarádi a známí, kteří nám můžou nějakou práci dohodit?

1 comments

  1. Jobie // 13. října 2009 9:40  

    Kolega mi napsal vlastní zkušenost, tak jsem to doplnil ve volném pokračování v dalším příspěvku - Pošlu životopis a nikdo mi ani neodpoví.

Okomentovat