Každému se asi přihodí někdy v životě, že se stane nezaměstnaným a je bez práce. V dnešní době ekonomické a finanční krize to navíc není nic neobvyklého a všude vidíme plno příkladů, kdy krachují firmy ve všech oborech a následuje hromadné propouštění zaměstnanců.

Firmy, které přímo nekrachují, tak se alespoň zbavují nadbytečných pracovníků, snižují počty zaměstnanců, zastavují nábor nových pracovníků, příp. snižují platy a ruší odměny, růst platů se odkládá na neurčito.


Být bez práce není nic výjimečného!

Nemusí být zrovna nějaká krize, aby se někdo stal nezaměstnaným. Mně osobně se to přihodilo již dvakrát v životě, ale nikdy jsem nebyl v tak těžké pozici jak někdo, kdo několik měsíců marně hledá práci, neboť nějaká specifická odbornost jednoduše v regionu není a stěhovat se někam za prací nemusí být pro každého řešením.

Nechci tady (zatím) rozvádět, proč jsem odešel z nějakého předchozího zaměstnání a byl bez práce, neboť je to na delší vyprávění. Jen mě tak napadlo, že bych mohl publikovat nějaké zkušenosti, jak jsem hledal práci, jak jsem i navštívil Úřad práce a registroval se jako nezaměstnaný.

Třeba ty mé zápisky někoho pobaví, třeba se někdo poučí, najde inspiraci, či cestu, jak se dostat z té pozice nezaměstnaného zpátky do zaměstnání, příp. jak změnit svou profesi nebo začít úspěšně podnikat. Kromě svých zkušeností a zážitků se budu snažit napsat i nějaké tipy na hledání práce, na které jsem při takových životních odbočkách přišel. Zmíním také dobré zdroje, které by mohly někomu pomoci.

Napadají mě následující témata:

- Jak postupovat při ztrátě zaměstnání
- Co je potřeba při registraci na Úřadu práce
- Jaká je podpora v nezaměstnanosti

- Jak si najít rychle nové zaměstnání
- Jak napsat dobrý životopis a úvodní dopis
- Jak se připravit na pracovní pohovor

- Kde hledat a úspěšně najít práci
- Pracovní agentury v České republice
- Nabídky práce a pracovní portály v zahraničí

- Možnosti vzdělávání a rekvalifikace
- Jak začít úspěšně podnikat v novém oboru
- Jak hospodařit s penězi v době krize

Díky za všechny tipy v komentářích, kdyby měl někdo z náhodných návštěvníků tohoto blogu nějaký podnět nebo linky na dobré stránky na Internetu, které by mohly ostatním čtenářům pomoci v jejich hledání práce.

Přeji všem hodně štěstí, sil, elánu a nadšení!

0 comments

Okomentovat